Marko Županić

Želiš otvoriti (paušalni) obrt i ostvariti poslovni uspjeh?

RADIONICA “Kako otvoriti (paušalni) obrt” donosi ti super savjete iz prakse i korak po korak uputstva – za otvaranje obrta (ili tvrtke). Želiš li svoju ideju pretvoriti u uspješan obrt – klikni na gumb ispod.

Želim savjete za otvaranje obrta

Osjećaš se nezadovoljno i zaglavljeno na trenutnom poslu - i misliš da je vrijeme za promjene?

Ideja o pokretanju vlastitog obrta ili tvrtke te poprilično uzbuđuje, ali osjećaš strah i nesigurnost u svoje želje?

0 %
ljudi sanja o promjeni posla i razmišlja o pokretanju nove karijere
ŽELJE I STRAHOVI

Svakodnevno odlaziš na posao koji te ne ispunjava, dok istovremeno žudiš da svoje ideje pretvoriš u uspješan biznis?

  • Želiš svojim poslovnim idejama promijeniti svijet, ali to ne možeš na trenutnom radnom mjestu?
  • Osjećaš da tratiš svoje vrijeme i trud na projekte koji te ne ispunjavaju?
  • Žudiš za otkrivanjem svojim poslovnih potencijala i željom da svojim radom kvalitetnije pomogneš ljudima oko sebe?
  • Želiš stvarati posao po svojim pravilima i raditi kada, kako i s kime želiš?
  • Trebaš informacije je li bolje otvoriti obrt ili tvrtku i kako jednostavno pokrenuti vlastiti biznis?

Prije 6 godina bio sam na tvojem mjestu - prepun ideja, ali i upitnika u glavi:

je li pokretanje vlastitog obrta ili tvrtke uopće pametna ideja i što ako propadnem nakon nekoliko mjeseci

kako da vlastite biznis ideje pretvorim u legalno i ozbiljno poslovanje koje će biti uspješno

koliko će mi iznositi mjesečni troškovi poslovanja i kako da poslujem u plusu ako otvorim obrt ili tvrtku

koje sve papire i dozvole trebam pripremiti za otvaranje obrta i što je uopće prvi korak kod otvaranja vlastitog obrta ili tvrtke

kako izdavati račune klijentima i koje sve papire trebam voditi kako bi poslovanje bili u potpunosti usklađeno sa zakonom i svim propisima

0 + %
ljudi žale na samrti što nisu donosili hrabrije odluke i bili sretniji u životu
0
obrta bila su aktivna u Hrvatskoj u 2022. godini
KORAK PO KORAK

No, prestao sam samo čekati - i krenuo u niz akcija koje su me dovele do cilja

Dugo sam promišljao i razmišljao o pokretanju vlastitog biznisa. Iako sam bio prepun uzbuđenja i želje da pokrenem nešto svoje, to mi je ujedno stvaralo strah i nelagodu jer moram izaći iz zone poznatog, tj. iz zone komfora. No, shvatio sam dvije važne stvari:

1) Živi se samo jednom. Bolje je pokušati ostvariti svoje želje, nego cijeli život žaliti što nisam pokušao. Ako propadnem, uvijek mogu raditi za nekog drugog.

2) Nitko osim MENE – neće moj život učiniti boljim. Ja sam taj koji moram poduzeti akciju i koji moram izaći iz zone komfora – ako želim rasti i razvijati se.

I tako sam unatoč strahu, nesigurnosti i manjku znanja – krenuo u proces otvaranja obrta. Danas poslujem već više od 5 godina i obrt mi je pružio puno lijepih trenutaka, super klijenata, ali i puno slobode (da biram kada, gdje, kako i s kime želim raditi).

PRESTANI RAZMIŠLJATI - I KRENI U AKCIJU

Radionica ti donosi puno korisnih savjeta za pokretanje obrta. Evo što ćeš naučiti:

je li sada pravo vrijeme za pokretanje vlastitog obrta ili tvrtke i zašto

koji je prvi korak kada želiš pokrenuti vlastiti obrt ili tvrtku

kako osmisliti poslovni plan koji će ujedno biti temelj za otvaranje obrta ili tvrtke

kakva je razlika između obrta (klasični ili paušalni) i tvrtke (j.d.o.o. ili d.o.o.) te što odabrati za sebe

koje sve papire i dokumentaciju trebaš za pokretanje vlastitog obrta

gdje i kako se može otvoriti (paušalni) obrt i na što sve trebaš pripaziti kod otvaranja

gdje može biti sjedište tvojeg obrta i koja su pravila ako trebaš skladište za svoje poslovanje

koliko traje otvaranje obrta i koje su sve tvoje obaveze prema državi u procesu otvaranja obrta

kako se prijaviti na mirovinsko i zdravstveno te koje su obaveze prema Poreznoj upravi

kako do poticaja za otvaranje obrta i što je sve potrebno kako bi se dobio poticaj za samozapošljavanje

koji su prvi koraci nakon što je tvoj obrt i službeno pokrenut i kreće s poslovanjem

koje sve poslovne knjige moraš voditi tijekom poslovanja i kako izgleda izdavanje računa klijentima

koju sve dokumentaciju trebaš na mjesečnoj ili godišnjoj razini predavati na Poreznu upravu

kako poslovanje uskladiti s propisima ako tvoj obrt ima posebne uvjete poslovanja

ŠTO ĆEŠ NAUČITI

Radionica Kako otvoriti (paušalni) obrt sastoji se od 6 modula:

01 Kada otvoriti obrt

Saznaj kada je pravo vrijeme za otvaranje obrta ili tvrtke. Zašto je ponekad poželjno izbjegavati otvaranje biznisa tijekom zimskih mjeseci? Kako znati jesi li spreman/na za pokretanje vlastitog biznisa?

02 Plan otvaranja obrta

Nauči kako se pripremiti za pokretanje vlastitog obrta ili tvrtke. Koji su prvi koraci koje trebaš poduzeti prije predaje dokumentacije? Kako osmisliti kvalitetan poslovni plan uz koji će tvoja biznis ideja ostvariti uspjeh?

03 Financiranje starta obrta

Istraži mogućnosti početnog financiranja pokretanja biznisa. Koje ti mogućnosti financiranja budućeg poslovanja stoje na raspolaganju? Koliko iznose potpore za samozapošljavanje i kako doći do tih novčanih potpora?

04 Priprema dokumentacije za obrt

Nauči koje sve dokumente, papire i dozvole trebaš – kako bi bio/la spreman/na za pokretanje vlastitog obrta. Koja je dokumentacija nužna za otvaranje obrta i kako doći do navedene dokumentacije? Što trebaš sve pripremiti?

05 Otvaranje obrta

Saznaj gdje i kako se otvara obrt. Koje sve urede trebaš posjetiti tijekom procesa otvaranja obrta? Koji dio pokretanja obrta možeš riješiti online? Koliko je slobodnih dana potrebno uložiti za završetak procesa otvaranja obrta?

06 Poslovanje obrta

Nauči koje sve dokumente trebaš imati u obrtu nakon otvaranja i tijekom poslovanja obrta. Što sve od dokumentacije trebaš predavati Poreznoj Upravi? Kako izgleda pravilan račun za klijente obrta? Koje knjige trebaš voditi u obrtu?

Želim na radionicu
RADIONICA - KAKO OTVORITI (PAUŠALNI) OBRT?

Kako je koncipirana Radionica i što ćeš sve dobiti?

Što?

Radionica ti donosi korak-po-korak savjete za otvaranje obrta već sutra. Evo što sve donosi radionica:
- - - - - - - - - -

live video radionica (u trajanju 1h)

video lekcije (za svih 6 modula)

pdf priručnici (s konkretnim zadacima)

snimka radionice (u trajanju 1h)

Kako?

Radionica ti donosi konkretne savjete iz prakse - koji će ti omogućiti jednostavno i lagodno pokretanje obrta:
- - - - - - - - - -

gledanje video lekcija s jednostavnim objašnjenjima složenih poslovnih pojmova

popunjavanje pdf priručnika s ciljem dobivanja kompletnog nacrta tvojeg budućeg obrta

mogućnost ponovnog pregledavanja svih materijala i sadržaja (sve dok sadržaj postoji)

Gdje i Kada?

Radionica Kako otvoriti (paušalni) obrt održati će se live putem Zoom-a, a pristup sadržaju imati ćete i nakon završetka radionice (sve dok sadržaj postoji):
- - - - - - - - - -

Vrijeme održavanja: 08.09.2023. (petak) od 17.00 do 18.30 sati

Mjesto održavanja: online (putem Zoom platforme)

Broj polaznika: ograničeno - maks. 10 polaznika

BONUS: za sve sudionike Radionice sadržaji će biti dostupni i nakon predavanja

Cijena

early bird prijave otvorene su do 05.09.2023.
- - - - - - - - - - - -

45,00 eura

early bird cijena (do 05.09.2023)
- - - - - - - - - - - -

Želim se prijaviti na radionicu
JE LI RADIONICA ZA TEBE?

Kome je Radionica namijenjena?

Radionica nije za osobe koje već imaju svoj biznis i nije za osobe koje previše strahuju od pokretanja svojeg biznisa. Također, radionica nije za osobe koje su sretne na svojem trenutnom poslu i ne osjećaju potrebu bilo što mijenjati u svojoj karijeri.

0 %
zaposlenika tvrdi da se osjećaju "izgorjelo" na poslu
OSJEĆAŠ LI POVEZANOST?

Odgovara li ti moj način rada?

Ako osjećaš da ja nisam pravi izbor za tebe i tvoju budućnost – onda svakako preskoči prijavu na radionicu. No, ako osjećaš da sam ja taj koji će ti pomoći ostvariti tvoju želju da u budućnosti imaš svoj obrt – onda se slobodno prijavi ispod na Radionicu.

Radionica nije “čarobni napitak” i neće ti pomoći u ostvaranju želja – ako TI ne uložiš dovoljno vremena, truda i energije. Ja ti mogu dati putokaz za otvaranje obrta – ali na tebi je da napraviš konkretne korake i stigneš na cilj.

Na Radionici želim samo ljude koji istinski osjećaju da sam ja pravi izbor za njih. Ne želim nekog tko ne osjeća “povezanost” sa mnom. Ako se osjećaš poletno, motivirano i inspirirano kada čitaš moj blog, newsletter ili moje društvene mreže – onda smo vjerojatno dobar fit.

Radionica Kako pokrenuti (paušalni) obrt je za tebe ako zaista ozbiljno razmišljaš o pokretanju vlastitog obrta u narednim tjednima i mjesecima. Radionica iziskuje tvoju odlučnost, spremnost na rad i fokus na zadatke. Jer samo tako možeš ostvariti ono o čemu maštaš.

Pomogao sam do sada mnogim mladim ljudima u razvoju vlastitog poslovanja od nule. Zbog svih njih osjećam ogromnu sreću i ispunjenost u svojem radu i svakodnevici. Jer znam da sam nekome pomogao ostvariti snove.

Ako osjećaš da ti svojim savjetima, iskustvom i znanjem mogu pomoći na tvojem putu otvaranja obrta ili tvrtke – slobodno se prijavi ispod na Radionicu. Veselim se tvojim novim životnim uspjesima i radostima.

MIŠLJENJE KLIJENATA

Što ljudi misle o meni?

Obožavam raditi s ljudima koji žele promijeniti svoj život – i ostvariti svoje snove. Put do uspjeha je često težak, ali vrlo ispunjavajuć i zabavan. Drago mi je da mogu biti dio tog puta mnogih svojih super klijenata. Evo što oni misle o meni:

“Bravo, Marko! S užitkom sam pročitala članak i želim ti puno sreće s projektom, sigurna sam da će rezultirati uspjesima na svim zacrtanim područjima!”

Matea Saric

“Odlična ideja, Marko 😉 Samodisciplina je jako važna u našem osobnom i poslovnom razvoju i uspjehu, a jako je bitno da istovremeno dok rastemo u poslovnom smislu ne zanemarimo zdrav život. Trenutno mislim da nam je to svima najveći izazov jer ako nema balansa u životu, sav uspjeh zaista nema smisla.”

Morena Milevoj

“Naprijed Marko, navijam za tebe. Čestitam ti na svim dosadašnjim uspjesima i veselim se novima!”

Nikola Greb

“Ideja je odlična! S užitkom ću pratiti daljnje objave…”

Daša Farkaš

“Apsolutno podržavam ideju.”

Rahela Lončarić

“Bravo Marko. Volio bih kad bi ti postao poticaj da mnogi u Hrvatskoj započnu svojih 100 dana do boljeg sebe. Svijet se mijenja, postani inspiracija svima oko sebe”

Karlo Siljeg

“Bravo i svaka čast Marko! Pravi si primjer kako ostvariti svoje želje i snove 😀 “

Martina R.

“Odlicna ideja! Podrzavam i zelim sto vise 😉 “

Blanka Lasić

“Super. Pošto sam i sama pravi mali multipraktik pratim svakako”

Ivana Jandrijević

O MENI

Osnovne informacije o meni

Ja sam Marko Županić – kreativac, zaljubljenik u osobni i poslovni razvoj, ali i savjetnik za mlade (buduće) poduzetnike. Autor sam nekoliko različitih poslovnih programa – kojima želim pomoći ljudima da ostvare svoje pune potencijale u životu i poslu.

0 +
godina iskustva u razvoju raznih digitalnih projekata za sebe i klijente
MARKO ŽUPANIĆ

Informacije koje možda želiš znati o meni

Nikada se nisam vidio u klasičnoj uredskoj stolici radeći od 9.00 do 17.00 sati – pa nakon završenog fakulteta u području informatike krećem s obrazovanjem u području marketinga i poduzetništva.

Iako pomalo prestrašen i bez puno dostupnih informacija – sa svega 25 godina pokrećem svoj vlastiti obrt (koji posluje i danas). Kroz svoje poslovno putovanje imao sam priliku raditi s mnogim atraktivnim brendovima (Douglas, DM, Nivea, Medvedgrad, itd) gdje sam stekao puno praktičnog iskustva.

No, kako je vrijeme prolazilo – svoj “poziv” sam pronašao u pomaganju ljudima da ostvare svoje poduzetničke želje i biznis ideje. Pretvaranje ideja i snova klijenata u stvarnost – nešto je što me ispunjava i upravo zbog toga volim raditi s mladim i ambicioznim ljudima.

Puno sam puta sa svojim klijentima prošao proces planiranja poslovanja i stvaranja biznisa iz ideje. Samim time, svoje sam iskustvo odlučio pretvoriti u edukacijske programe – koji s vremenom postaju sve kvalitetniji i konkretniji. Barem tako kažu moji klijenti.

U slobodno vrijeme volim šetnje prirodom i razne sportove, a u večernjim se satima opuštam uz čitanje knjiga. Ove sam godine (2023.) na moru proveo čak 4 mjeseca jer mi digitalni posao dopušta slobodu biranja mjesta rada.

Svakog tjedna pišem blog, šaljem newsletter i stvaram sadržaj za društvene mreže (prvenstveno Instagram).

Ako se pronalaziš u mojoj priči – onda ćemo vjerojatno lako pronaći zajednički jezik. Jer razumijem tvoje probleme – s obzirom na to da sam i sam prošao sličan put koji ti prolaziš.

RADIONICA - KAKO POKRENUTI (PAUŠALNI) OBRT?

Često postavljena pitanja

Ako imaš kakvih dodatnih pitanja o Radionici Kako otvoriti (paušalni) obrt – možeš ih poslati na email: kontakt@markozupanic.hr . Ispod možeš pronaći odgovore na najčešća pitanja klijenata:

+ Što ako ne mogu sudjelovati na live radionici?

> Live radionica održava se fiksnog datuma za sve prijavljene sudionike, no svi koji se prijave na radionicu imati će pristup svim materijalima radionice i narednih mjeseci (sve dok sadržaj postoji). Stoga, ne brinite. Live radionicu možete odgledati i kasnije – u terminu koji vama odgovara.

+ Kada će mi dostupni svi sadržaji iz Radionice? 

> Dio video sadržaja pripremljen je unaprijed, baš kao i pdf skripte koje ćeš dobiti. Taj sadržaj i skripte dobivaš minimalno sat vremena prije početka radionice na tvoju email adresu. Snimku live radionice u trajanju 1.30 sata dobiti ćeš nekoliko dana nakon održavanja live radionice. 

+ Je li ovaj program samo za buduće poduzetnike? 

> Ne, ovaj program nije samo za buduće poduzetnike. Program je osmišljen na način da pomogne svima koji su u kontaktu s otvaranjem paušalnog obrta. Primjerice, na radionicu se mogu prijaviti i članovi obitelji osobe koje planira otvaranje obrta, ali i svi koji žele saznati više informacija o otvaranju obrta.

+ Možeš li garantirati rezultate nakon završene radionice?

> Ne mogu. Konačni rezultati ovise isključivo o tebi i tvojem zalaganju oko radionice. Zbog toga sam i naglasio iznad da želim na radionici sudionike koji su visoko motivirani i uzbuđeni – kako bi svoje ideje prema uputama s radionice proveli u djelo. Ako je paušalni obrt ono što zaista žarko želiš u životu – onda ćeš ovu radionicu razvaliti s osmijehom na licu.

+ Koliko vremena trebam uložiti u radionicu?

> Uloženo vrijeme ovisi isključivo o tebi i tvojim željama. Bilo bi super kada bi barem jednom prošao/la kroz sav video sadržaj i kada bi popunio/la sve pdf skripte koje ti donosim prije radionice. Koliko ćeš fokusa, truda i vremena uložiti – takvi će biti i rezultati.

+ Postoji li mogućnost povrata novca? 

> Za ovu radionicu ne postoji mogućnost povrata novca. Jednom uloženi novac donijeti će vam sve potrebne savjete i korake, no uspješnost realizacije je na vama. Stoga, prijavite se na radionicu samo ako ste spremni zasukati rukave i promijeniti vašu budućnost.

PRIJAVITE SE DANAS

Prijava na Radionicu

Za prijavu na radionicu javi mi se na email:

kontakt@markozupanic.hr